chvilka poezie

Básnická sbírka Doba náctiletá

               Jak už název sbírky napovídá, sbírka básniček Doba náctiletá vznikla skutečně za časů, kdy jsem byl náctiletý. Konkrétně mezi lety 2013 – 2015. Mluvíme o letech s koncem puberty, závěru středoškolských studií na pedagogické škole a krásných časů prvních lásek, neboli šťastných i smutných chvil. Věřím, že i navzdory mladistvému pojetí, je tato básnická sbírka vhodná pro všechny věkové skupiny čtenářů poezie.

               Rozhodně se nejedná o milostnou poezii. Sbírka myšlenek o světě konkrétním i abstraktním očima mladíka, jež chce žít naplno a zároveň šlape (nechtěně sám sobě) na brzdu. Ustáleně neustálené – dospěle nedospělé názory rezonují v textacích i rýmech a předávají vhled do duše (tak velmi otevřené – uzavírajíc se).

               Celá sbírka je doplněná o grafické ilustrace, které podtrhují její roztříštěnou atmosféru rozpolcené duše mladého autora.    

               Tohle všechno ve sbírce je. A je tam toho snad i mnohem více (či méně)? To už musíte rozhodnout, vážení čtenáři, vy. Níže je přiložena ukázka pro vaši představu.

Ukázka

              Doba náctiletá vyšla pouhým jedním výtiskem, aby spatřila své světlo světa. Je tak osamoceným originálem, jako každý jeden z nás. (Tím se lidem vlastně přiblížila? Otázka redakce). Je ovšem v elektronické verzi, v samozvané é-sbírce zcela k dispozici.

               V případě zájmu o strávení své chvilky poezie s Dobou náctiletou vám sbírku velmi rád bezplatně (zdarma) zašlu na váš email. Stačí kliknout na tlačítko a napsat zprávu.

               Pevně věřím, že vás sbírka Doba náctiletá, mladého amatérského autora neurazí, vaše oko i duši potěší a vykouzlí na vaší tváři emoce úsměvu.

                                                                                                                                                                                                        Veselej

 

Sbírka poezie